Sayın Akpınar Kaymakam Vekilimiz Bilal BASRI beraberinde İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, SYDV Müdürü, bazı kamu çalışanları ve muhtarlarımız eşliğinde Kurban Bayramı dolayısıyla İlçe merkezi ile bağlı köylerinde ikamet etmekte olan Şehit ve gazi yakınlarını ziyaret etti.
 Devletin ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitler ile bedel ödemiş gazilerimizin haklarının asla ödenemeyeceğini ifade eden BASRI, şehit ve gazi yakınlarının devlete ve millete emanet olduğunu söyledi.
Şehitliğin en büyük mertebe olduğunu bütün şehit ailelerinin de şehit ailesi gururu ve onurunu en iyi şekilde taşıdıklarını söyleyen BASRI, ‘bizler ne yapsak vatan uğruna, bayrak uğruna evlatlarını şehit veren ailelerin acılarını dindiremeyiz. Ancak bize şehitlerden bir emanet olarak kalan bütün şehit ailelerimiz ile vücudundan bir uzvunu kaybetmiş gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz, kendilerinin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilebilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz. Devletimizin imkanları kendilerinin hizmetindedir, en ufak sorunda bile bütün kurumlarımızın kapısı sonuna kadar açıktır.’ Dedi.
BASRI ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duydukları memnuniyeti belirten aileler  tek beklentilerinin hatırlanmak olduğunu ifade ederek ziyaretleri nedeniyle gelen heyete teşekkürlerini ilettiler.