24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İLÇEMİZDE KUTLANDI.
24 Kasım Öğretmenler Günü  ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Başöğretmenlik" verilişinin 88. yıl dönümü ilçemizde kutlandı.
 Saat 09:00 da Atatürk Anıtı önünde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından  İlçe  Milli Eğitim Müdür V. Örsan PINAR'ın çelenk sundu. Saat 10:00 da  Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda ki programa İlçe Kaymakamımız Sayın Hicabi AYTEMÜR, Belediye Başkanımız Sayın Mustafa KARAHAN, Daire Amirleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.
İlçemiz Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda günün anlam ve önemi adına Okul Müdürü Yaşar KÖSE tarafından konuşma yapıldı. İlçe Kaymakamı Sayın Hicabi AYTEMÜR öğretmen günü münasebetiyle yaptığı konuşmalarında " Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928 yılında Başöğretmen sıfatını alması sebebiyle, 1981 yılında beri her yıl öğretmenler günü olarak kutladığımız 24 Kasım gününün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün bir vefa günüdür. Bizi yetiştiren, eğiten siz öğretmenlerimizi unutmadığımızı gösteren bir vefa günü. Öğretmenlik sınıflarla sınırlandıramayacağımız kutsal bir meslektir. Kutsal sıfatının sadece bu meslek için kullanılması da öğretmenliğin ne kadar ulvi bir meslek olduğunu göstermeye yeter... Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün gösterdiği yolda ve memleketin en uzak ve karanlık köşelerine kadar yayılarak evlatlarımıza ışık olmaya çalışan tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyor ve her birinize yaşamınız boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum."dedi.
 Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ' ın Öğretmenler Günü Kutlama Mesajının okunması, 15 Temmuz Şehit Öğretmenleri Prof. Dr İlhan VARANK ve Yusuf ELİTAŞ anısına hazırlanan video gösterimi, Öğretmenimiz Sebahattin ÇOBAN'ın Ney Taksimi eşliğinde Öğretmenimiz Songül KOPARAN tarafından öğretmen şiirinin okuması, öğrencilerimiz tarafından şiirlerin okunması, skeç sunumu, adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni ve ödüllerin dağıtılması ile program devam etti.
Saat 13:30 da İlçe Kaymakamımız Sayın Hicabi AYTEMÜR'ün himaye ve desteklerinde  ilçemiz tüm öğretmenlerine  yemek verildi.