Akpınar Kaymakam V. Bilal BASRI başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.
   Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda Kaymakam BASRI başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkanı Mustafa KARAHAN, İlçe Jandarma Komutanı Sami TEMİZ, İlçe Emniyet Amiri Haydar GÜLÇİMEN, Milli Eğitim Şube Müdürü Akif YİĞİT, İlçe Hastanesi Başhekimi Dr. Leyla ULUKAYA EKER, İlçe Tarım Müdürü Nejat YILMAZ, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali İhsan ÇELİK, SYD Vakfı Müdürü Yüksel ATALAY,      İlçe Müftüsü Abdullah KARACA katıldı.

            İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet amirliği temsilcilerinin sunum yaptığı toplantıda, bağımlılığı önleyici uygulamadaki projeler değerlendirilerek yapılabilecek yeni uygulamalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
    Kaymakam BASRI,  her konuda olduğu gibi bağımlılıkla mücadelede de kurumlar arası işbirliğinin önemine değinerek, bağımlılığın çok ciddi bir problem olduğunu, toplumu içten içe çürüten, toplumsal bütünlüğü tehlikeye atan, terörü besleyen büyük bir bela olduğunu söyledi. Bu tehlikeye karşı tüm kurumların üstüne düşen görevi en iyi şekilde yapmadığı ve birbirleriyle koordine şekilde hareket etmediği takdirde başarılı olunamayacağına işaret eden BASRI "Bağımlılıkla mücadelede önleyici hizmetler çok önemli. Çocuklarımızı, gençlerimizi her türlü bağımlılıktan uzak tutmalıyız. Bu belaya bir kere bulaşılınca kurtuluşu çok zor oluyor. Önemli olan çocuklarımızı hiç bulaşmadan muhafaza etmek, korumak. Bu noktada tüm kurum yetkililerinin bağımlılığa karşı hassasiyetle yaklaşması gerekiyor. Sadece emniyet ve jandarmaya değil tüm kurumlarımıza büyük bir sorumluluk düşüyor. Hepimizin bu konuya hassasiyetle yaklaşması ve özverili olması gerekiyor" dedi.