AKPINAR ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ ZİYARET EDİLDİ
 
            Akpınar Kaymakam V. Bilal BASRI okul ziyaretleri kapsamında Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
            İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan PINAR ve Okul idarecileri tarafından karşılanan Kaymakam BASRI, okul hakkında idarecilerden bilgi aldı.
Sonra Elektrik Teknolojisi ve Çocuk Gelişimi alanlarında eğitim verilen atölye ve derslikleri gezerek öğrencilerle sohbet eden BASRI “Nitelikli eleman yetişmesinde Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin önemini kimse inkar edemez,  ancak siz alanınızda en iyi olabilmek için öğretmenlerimizin verdikleriyle yetinmeyip boş vakitlerinizde eğitim gördüğünüz alanda faaliyet gösteren işletmelerde çalışıp teoride gördüğünüz dersi uygulamada da görerek kendinizi geliştirmelisiniz. Bu sayede her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurabiliriz. Sizleri tebrik ediyor, başarılı olmanızı diliyorum” dedi.
Düzenlenen toplantıyla öğretmenlerle bir araya gelen BASRI öğretmenlerin istek ve taleplerini dinledikten sonra “Güçlü olabilmek adına birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza edeceğiz, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkacağız, bu da bilim, teknoloji ve bu teknolojiyi kullanmakla oluyor. Bu teknolojiyi geliştirecek, kullanacak kişiler de sizin yetiştirdiğiniz öğrenciler olacaktır. Başöğretmen Atatürk’ün de dediği gibi “Yeni nesli sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır, memleket evladı, her öğrenim aşamasında ekonomik hayatta verimli, etkili ve başarılı olacak surette donatılmalıdır” dedi.
Okul idarecileri ve beraberindekilerle birlikte incelemeleri tamamlayan BASRI öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.